2017 South Dakota Amateur Baseball State Tournament- Class B

 

*Winner/Colome 8

             Pairings August 2-13                 *Designates Home team &

 

 3rd Base Dugout

 

1. Wed 8-2  5:30pm

 Winner/Colome 21

 

 

 

 Dell Rapids PBR 2

 

 

 

 

 

 

17. Sun 8-6 5:30pm

 Winner/Colome 5

 

 

 

 Vermillion Grey Sox 11

 

 

 

 

 

2. Wed 8-2  7:30pm

 *Vermillion Grey Sox 8

 

 

 

 

*Clark 7

 

 

 

 

 

 

 

25.Thur 8-10  5:30pm

 *Garretson 2

 

 

 Miller/Wessington 3

 

 

 

 

 

3.Thur 8-3  11:00am

 *Lake Norden 5

 

 

 

 

*Lake Norden 4

 

 

 

 

 

 

 18.Sun 8-6  7:30pm

*Garretson 6

 

 

 

Wynot 4

 

 

 

 

 

4.Thur 8-3  1:00pm

 Garretson 8

 

 

 

 

*Garretson 6

 

 

 

 

 

 

 

 

33.Sat 8-12  1:00pm

 Larchwood 0

 

*Freeman 4

 

 

 

 

 

5.Thur 8-3 5:30pm

 *Freeman 4

 

 

 

 

Milbank 0

 

 

 

 

 

 

19. Mon 8-7  5:30pm

 Larchwood 15

 

 

 

Larchwood 6

 

 

 

 

 

6.Thur 8-3 7:30pm

 Larchwood 7

 

 

 

 

*Plankinton 2

 

 

 

 

 

 

 

26.Thur 8-10  7:30pm

 Larchwood 3

 

 

 Irene 13

 

 

 

 

 

7.Fri 8-4  11:00am

 Irene  6

 

 

 

 

*Northville 5

 

 

 

 

 

 

20. Mon 8-7  7:30pm

 *Irene 2

 

 

 

Mt. Vernon 9

 

 

 

 

 

8.Fri 8-4  1:00pm

 *Mt. Vernon 5

 

 

 

 

* Redfield 7

 

 

 37.

Sun 8-13  2:00pm

 Alexandria

 

 

 

 

 

 STATE CHAMPION

Parkston 3

 

 

 

 

 

9. Fri 8-4  5:30pm

 Harrisburg 6

 

 

 

 

* Harrisburg 9

 

 

 

 

 

 

21.Tues 8-8  5:30pm

 *Harrisburg 3

 

 

 

Beresford 5

 

 

 

 

 

10. Fri 8-4  7:30pm

 *Tabor 0

 

 

 

 

* Tabor 8

 

 

 

 

 

 

 

  30. Fri 8-11 5:30pm

 Harrisburg 0

 

 

Crofton 2

 

 

 

 

 

11.Sat 8-5  11:00am

 *Crofton 6

 

 

 

 

* Salem 0

 

 

 

 

 

 

22.Tues 8-8  7:30pm

 Crofton 1

 

 

 

Dimock/Emery 2

 

 

 

 

 

12.Sat 8-5  1:00pm

 Dell Rapids Mudcats 1

 

 

 

 

*Dell Rapids Mudcats 4

 

 

 

 

 

 

 

 

35.Sat 8-12  7:30pm

 *Alexandria 4

 

* Canton 3

 

 

 

 

 

13.Sat 8-5 5:30pm

 Canton 7

 

 

 

 

 Platte 0

 

 

 

 

 

 

23.Wed 8-9  5:30pm

 *Alexandria 12

 

 

 

 Flandreau 1

 

 

 

 

 

14.Sat 8-5  7:30pm

 *Alexandria 15

 

 

 

 

* Alexandria 8

 

 

 

 

 

 

 

   31.Fri 8-11  7:30pm

 *Alexandria 1

 

 

* Madison 3

 

 

 

 

 

15.Sun 8-6  11:00am

 *Madison 6

 

 

 

 

Lesterville 0

 

 

 

 

 

 

24.Wed 8-9  7:30pm

 Madison 2

 

 

 

Castlewood Monarchs  1

 

 

 

 

 

16.Sun 8-6  1:00pm

 Four Corners 3

 

 

 

 

* Four Corners 12